Közösségek, fellépések

Izgalmas két hét áll mögöttünk: két vasárnap, két fellépés – egyik Joós Judit meghívására a Tribal Fest-en, másik Heizelmann Izabella Kelet Kincsei eseményén.

Chill Fusion a Tribal Festen 
Fotó: Tünde Dóra

Chill fusion a Kelet kincsei rendezvényen Fotó: Adorján Attila


A felkészülés során komoly nehézségekkel küzdöttünk: a csapatban volt egy kéztörés, egy gerincprobléma és egy lebetegedés is. Az izgalmak ellenére a formációkat sikerült összehozni, és mindkét eseményre ugyanazt a két produkciót vittük, amit egyébként ritkán teszünk. Bár egyszer régen egy koreográfiát háromszor is előadtunk, általában minden eseményre külön készülünk.

Fotó: Tünde Dóra


A mostani csoportos számot augusztus óta gyakoroljuk. Fontos számunkra, hogy biztos koreográfiatudással álljunk színpadra, bár az adrenalin okozhat spontán mozdulatokat – ezekben az emberi arcunk mutatkozik meg. Amatőr környezetben mindez aranyos és természetes, ugyanakkor tisztában vagyunk vele, hogy sokakat megvisel, ha hibáznak. Fontos, hogy ilyenkor gyakoroljuk az önmagunknak való megbocsátást, hiszen ez is része a lelki fejlődésünknek.

Chill Fusion: Fotó: Tünde Dóra

A Tribal Fest különleges számunkra: itt olyan közegben vagyunk, ahol közös az érdeklődés és a sok múltbeli fellépés összeköt minket. Az évek alatt előfordulhatnak konfliktusok, de ezek jellemzően kommunikációval rendezhetők. Kisebb összezördülések a szubkultúrában természetesek és túl lehet lépni rajtuk. Azonban ha valaki szándékosan vagy figyelmetlenségből feszültséget kelt, ellentéteket gerjeszt a közösségen belül, az úgy gondolom nem méltó ennek a közösségnek az ajándékára. Óvnunk, védenünk kell az ilyen ritka értékeket. 


Akik tisztelettel és nyitottsággal fordulnak egymás felé, azok inspirálják és támogatják is egymást – a Tribal Fest fellépői idén is ezt a szellemiséget képviselték.

Tribal Fest idei fellépők Fotó: Tünde Dóra

Kis csapatunk is sokat változott az utóbbi időben. Újrafogalmaztam, hogy olyan nőkkel szeretnék alkotni, „akik végre jól akarják érezni magukat.” Már nem keresem mindenki elismerését és nem vesztegetem az időmet olyanokra, akik nem akarnak boldogok lenni. Döntésem az, hogy a hosszú évek alatt megszerzett tudásom és tapasztalatom az alkotói szabadságot és a fejlődést szolgálja, nem pedig mások elégedetlenségét.


A mostani csapat – régi és új tagok egyaránt – pontosan ezt az értékrendet vallja és minden közös alkotás velük öröm számomra.

A Kelet Kincsei esten klasszikus hastáncosok között léptünk fel. Bár a két stílus különböző típusú nőket vonz, mégis nagyon kedves fogadtatásban részesültünk. Az esemény Nyergesújfalun volt és lenyűgözött minket az új művelődési ház: profi színpad és technika, az öltözőből vezérelhető színpadi hang, több klubhelyiség, tánctermek és kiállítótér. Egy ilyen közösségi térre minden város büszke lehetne – Esztergomnak is szüksége lenne egy ilyenre. 

Kelet Kincsei Fotó: Adorján Attila

Az est emlékezetes élményt adott. Nagy öröm, hogy ezt átélhettük és úgy érzem, sok nőnek segítene, ha bátran kezdene el élni a különböző stílusú hastánc adta lehetőségekkel és felfedezné az önkifejezés varázsát. Ezt nem lehet csupán "női körökben" vagy "transztáncban" megtalálni – a fúziós tánc színpadi lehetőségei sokrétű fejlődést kínálnak és az alkotói élmények teljesebb életminőséget biztosítanak számunkra.

Megjegyzések