Ugrás a fő tartalomra

Az Underground workshop margójára

A törzsi fúziós hastánc koreográfia készítés és a zene 

Vajon létezik e számunkra olyan módszertan, ami segít ebben a témában eligazodnunk vagy csak az ösztöneinkre hallgathatunk? Esetleg csak az előképeinkre hagyatkozhatunk? (ez utóbbi az önálló kreativitás halálát jelentené)
Derítsük ki! Kutassunk! Mert mindenkinek a saját módszere a legjobb, de könnyebb kialakítani a sajátodat, ha már láttál más módszereket is.
Minden kutatás alapja a megfigyelés és a kísérletezés.
Alaptétel, hogy a törzsi fúziós hastánc a zenét illusztratív módon leköveti. De ha nem is teljes egészében, az bizonyos, hogy a zene és a mozgás között érzékszervi összefüggés van. Így számunkra a zene szerkezete hangsúlyos, központi kérdés. Márpedig a zenének van matematikája. Mértékegységek használatával bárki számára könnyen felismerhetővé válik ritmusképlete, íve, ismétlődő rendszere, csúcspontja, felosztása. Mivel a valóságot nyolcvan százalékban a látásunkon keresztül fogjuk fel, ha képesek vagyunk látni is azt amit hallunk, akkor képesek leszünk precízen megalkotni a hozzá tartozó mozgásrendszert is.
Lesz róla képünk! Lesz hozzá képünk! Képzeletünket segíti! (jó nem fokozom tovább) A "Na most ezzel a fél perccel itt mit kezdjek!" sóhajtásokon egy ilyen képpel lazán átszambázunk.

Ezen a workshopon (sok más, saját koreográfia alkotási tapasztalatom mellett) elmondom, hogyan tudod az elektronikus zenét ízeire szedni és vizuális képpé alakítani, ami egyfajta mankó a koreográfia készítéshez. Ez nem egy elméleti balblabla. Ez abszolút gyakorlati kérdés. A módszer pedig egyszerű, bárki számára elsajátítható, akinek van hallása. Aki táncol, annak ez természetes. :)
Ha nem foglalkozunk a zenével, amire táncolunk nem tiszteljük azt. Márpedig nélküle nem sokra megyünk ebben a stílusban.


Érdemes papírt és ceruzát hozni! De azért ne gondoljátok, hogy majd "csak ülök és mesélek"! Ez egy pikk pakk lesz! 


 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Miért szűnt meg a Sweet Ginger?

Ezt a kérdést többen is feltették nekem, ezért gondoltam válaszolok részletesen és igyekszem úgy, hogy a tanulságos részét ti is megkapjátok. 2001 óta táncolok és 2005 óta tanítok hastáncot. Az elmúlt közel 20 év alatt számtalan csoportom alakult ebből az egyik legnagyobb veszteség a Babylon Bellydance Company volt, amit Sarkadi Eszter Mirkával vezettünk. Nagyon aktív, inspiráló és sikeres évek voltak ezek Mirka Indigó stúdiójában. Mirkával: Akkoriban a budapesti három csoportom és vidéki két csoportom tanítványi száma hatvan fő fölött volt. Sokat dolgoztam azért, hogy eljussak odaáig. De az ellenerők - akiket ez csöppet sem érdekelt - még keményebben dolgoztak. Olyan ez, mint amikor megszületik valaki és kialakulóban van az immunrendszere. Nem futhat el vagy hátrálhat meg, meg kell küzdenie különben minden elvész. Ha sikeres vagy bármiben is az ellendrukkerek meg fognak jelenni. Akkor - ma már tudom nem kellett volna - én feladtam a küzdelmet. Nem értettem mi történik velem. Egy napon

Márciusi workshop

A márciusi workshopon Burkus Dávid színpadi jelenlét és belső béke című workshopjával fogja segíteni fejlődésünket. Dávid általában gyerekekkel foglalkozik de ismervén őt azt gondolom nagyon hasznos két órában lesz részünk. Külön csak az ő részére is lehet jönni, de jelentkezni szükséges a debreceninelli@gmail.com-on. Várunk mindenkit szeretettel!

Új kezdő táncórák Esztergomban

Ha még eddig nem hallottál volna róla, akkor elmondom, hogy Esztergomban létezik egy Sweet Ginger nevezetű törzsi fúziós tánccsoport. Most lehetőséged nyílik kapcsolódni ehhez a női közösséghez. Keresem azokat a nőket, akik szeretnék valódi, női minőségük sokszínű rétegeit megélni egy olyan világban ahol erre kevés lehetőség adódik. Olyanok, akiktől távol áll a felszínes pop kultúra, akik vágynak a táncra, de nem zumba és nem "dizsi" kategóriában.